PlasmaMade KeukenKrant

Recirkulācija, kas balstīta uz plazmas tehnoloģiju

PlasmaMade

PlasmaMade gaisa filtrs ir pašattīrošs recirkulācijas filtrs. Tas sastāv no četru veidu filtriem vienā korpusā: plazmas filtrs, stikla šķiedras filtrs, elektrostatiskais filtrs un, visbeidzot, oglekļa filtrs. Tas tika izstrādāts speciāli tam, lai to izmantotu taika nosūcējos, un tas ne tikai neitralizē visus ierastos aromātus no ēst gatavošanas, bet arī atbrīvo no putekšņiem un baktērijām.
Dāņu izgudrotājs Martins van der Sluiss ir diezgan lepns par savu produktu. Šodien PlasmaMade tiek pārdots visā pasaulē, un tagad ir arī TUV sertificēts.

Van der Sluiss ir pazīstama persona savā nozarē ne tikai kā virtuves eksperts, viņš ir arī PittCooking (galda virsmā integrējamu plīšu) izgudrotājs. Vienā brīdī kļuva zināms, ka viņa dēls cieš no alerģijām, tādēļ viņš un viņa brālis nolēma strādāt pie “kaut kā”, kas uzlabotu gaisa kvalitāti mājās, izgudrošanas. “Mēs pie mūsu izgudrojuma strādājām aptuveni piecus gadus”, teica Van der Sluiss. “Un rezultāts ir PlasmaMade filtrs – filtrs, kas ir lielas cepumu paciņas lielumā, kas ir viegli uzstādāms lielākajā daļā esošajos tvaika nosūcējos un jaunos tvaika nosūcējos. Ierīce ātri iznīcina visus piemaisījumus un piesārņojumus gaisā: ēst gatavošanas aromātus, putekļus, putekšņus, baktērijas, smakas, cigarešu dūmus, vīrusus, sēnīti… tam nav nozīmes!

Darbība
Kad tvaika nosūcējs ar integrētu PlasmaMade filtru tiek ieslēgts, tvaika nosūcēja tauku filtrs sākumā izfiltrēs taukus un citus rupjus piejaukumus. Pēc tam gaiss tiek iesūkts PlasmaMade gaisa filtrā. Šo gaisa plūsmu konstatē sensors, kas pēc tam ieslēdz vai izslēdz PlasmaMade gaisa filtru. Atkarībā no gaisa plūsmas un gaisa piesārņojumu, tiks ievadīts noteikts jonizējošas plazmas (O3) daudzums. Šī jonizētā plazma (O3) iznīcina O2 molekulas no piesārņotā gaisa, to sadalot. Tikai CO2 un ūdens tvaiks (H) paliek. Šī procesa laikā elektroskatiskais filtrs aktivizē stikla šķiedras filtru. Šī sadarbības procesa laikā visas brīvās putekļu daļiņas tiek piesaistītas un iznīcinātas. Minimālās dūmu daļiņas, kas rodas šī procesa rezultātā, pēc tam iznīcina jonizētā plazma. Visbeidzot, oglekļa filtrs attīra gaisu vēlreiz.

Plakanais modelis
Oriģinālais PlasmaMade filtrs ir apaļš un izstrādāts, lai integrētu to parastajos tvaika nosūcējos. Taču tvaika nosūcēji ar apakšējo nosūci turpina uzņemt apgriezienus un to ir ievērojis arī Van der Sluiss. Dažas nedēļas iepriekš tika laists klajā jauns modelis, plakanā versija, kas ir speciāli izstrādāta apakšējās nosūces sistēmām, un tādējādi var tikt uzstādīta, piemēram, aiz pārsega. Van der Sluiss: “Šī plakanā PlasmaMade gaisa filtra versija atšķiras vienīgi ar savu formu. Tā darbojas tādā pašā veidā kā oriģinālais, apaļas formas modelis un sniedz tos pašus labumus.”

Izplatīšana
Van der Sluiss ciena vienkāršību un caurspīdīgumu, ko ir iemantojis filtrs kā tāds. “Jebkurš var uzstādīt šo ierīci”, viņš uzsver. “Tā ir īsta “iespraud un spēlē” sistēma”.
Šī paša vienkāršība un caurspīdīgums tiek atainota arī izplatīšanas modelī, kuru pielieto ražotājs: “Mēs strādājam tikai ar importētājiem, tādējādi mēs nepārdodam pa tiešo nedz dīleriem, nedz klientiem. Mēs ar mūsu importētājiem vienojamies par skaidriem nosacījumiem. Viņi visi pērk mūsu filtrus par vienu noteiktu cenu un tirgotājam ir fiksēts uzcenojums, tādēļ pircējam cena visā pasaulē ir gandrīz vienāda.”

Nākotne
Van der Sluiss nav pārtraucis izgudrošanu. “Mēs joprojām redzam daudz iespēju mūsu PlasmaMade filtram. Apsveram iespēju izmantot ierīci birojos, veselības nozarē, skolās, laboratorijās… Ir tik daudz vietu, kur svaigs gaiss svarīgāks par visu!”

Tiem, kuri vēlas iepazīties ar uzņēmumu un PlasmaMade filtru, vajadzētu apmeklēt kādu no daudzajām izstādēm, kurās tiek pārstāvēts uzņēmums. Tādas ir, piemēram, Area30 Lohnē (Septembrī) un LivingKitchen Ķelnē (Janvārī). Tikmēr ir vērts ieskatīties mūsu mājaslapā. Tur filtra darbības princips ir izskaidrots detalizēti, pilnā apjomā, dažādās valodās.
www.plasmamade.com

PlasmaMade filtrs iznīcina ne tikai tipiskos aromātus no ēst gatavošanas, bet arī dūmus, putekšņus, baktērijas, visu veidu smakas, vīrusus, sēnīti u.c.

Martins van der Sluiss: “Klients ietaupa naudu ar recirkulācijas tvaika nosūcēju, jo uzsilušais gaiss netiek izvadīts uz āru, un papildus tam ar mūsu PlasmaMade filtru telpā tiek iegūts arī tīrs gaiss!”

PlasmaMade filtrs ir ļoti kompakts. Tas lielākoties ir integrējams gan jau esošos, gan jaunos tvaika nosūcējos. “Tā ir bērnu spēlīte”, uzsver ražotājs, “īsts “iespraud un spēlē””.

Oriģinālais cilindriskais PlasmaMade filtrs ir ieguvis “mazo brāli” pagājušajā mēnesī: plakanu modeli, kas var tikt novietots aiz pārsega un tādējādi ir piemērots tvaika nosūcējiem ar apakšējās nosūces sistēmu.